معرفی ۱۰ شرکت برتر فعال در زمینه‌ی معماری و ساختمان در سال ۲۰۱۹

معرفی ۱۰ شرکت برتر فعال در زمینه‌ی معماری و ساختمان در سال ۲۰۱۹

این دسته‌بندی بر اساس تعداد پروژه‌ی انجام شده در مقیاس سال، سطح گسترش جغرافیایی پروژه و کاربری آن‌ها انجام شده است. همچنین بسیاری از موسسات صنعت ساختمان با گسترش و رشد در آسیا و مناطق خاورمیانه، دفاتر خود را گسترش داده و مشتریان بیشتری را در خارج از کشور به دست آورده اند؛ از این رو مواجهه با شرکت‌هایی از مناطق آسیایی در این فهرست دور از انتظار نیست.

AECOM

این شرکت در سال 1990 میلادی تاسیس گشت و سال آینده 30 سالگی خود را جشن می‌گیرد. مرکز اصلی این شرکت در لس آنجلس کالیفرنیا قرار دارد. در سال 2018 حدود 20.2 میلیارد دلار درامد نصیب این شرکت شده است و در سال 2019 از سوی مجله‌ی ” ENR “در حوزه‌ی حمل و نقل و ساخت و ساز عمومی حائز رتبه‌ی 1  و از سوی مجله‌ی ” Fortune ” برای پنجمین سال متوالی به عنوان یکی از شرکت‌های معتبر جهان انتخاب شد.

Nikken Sekkei

این شرکت معماری ژاپنی در سال 1900 میلادی در شهر توکیو آغاز به کار کرد. طبق آخرین آمار سال 2019 این شرکت کهنه‌کار به عنوان دومین موسسه معماری بزرگ در جهان انتخاب شده است. حوزه‌ی فعالیت این موسسه محدود نیست و طیف وسیعی را شامل سازه، حمل و نقل، محیط زیست و … در بر می‌گیرد. تعداد زیادی از پروژه‌های عظیم خاورمیانه توسط این کمپانی طراحی و اجرا شده است.

Gensler

این شرکت توسط برادران گنسلر در سال 1965 تاسیس شد. مقر اصلی این شرکت در سن فرانسیسکو می‌باشد. رتبه‌ی 8 از 10 کمپانی‌ مدرن آمریکا، با بیش از 10 هزار پروژه در 2500 شهر و جایگاه 28 از 500 شرکت پایدار در دورنمای آینده جهانی، این شرکت مجری پروژه‌های قابل توجهی بوده است.

Perkins & Will

این شرکت توسط دو دانشجوی معماری با نام‌های پرکینز و ویل در شیکاگوی آمریکا تاسیس شده و پس از چند پروژه‌ سهام این شرکت به یک کمپانی سرمایه‌گذاری لبنانی فروخته شد. عمده فعالیت این شرکت مربوط به مراکز علمی بوده است.

Aedas

با این که این شرکت چینی در سال 2002 شروع به کار کرد، اما در شاخه‌های مختلفی نظیر معماری، طراحی داخلی، طراحی مناظر، فضای سبز، زیرساخت‌های شهری، حمل و نقل و … فعالیت می‌کند.

HDR

این کمپانی در سال 1917 میلادی در اوماهای آمریکا بنا شد. زمینه‌ی فعالیت این موسسه ابتدا محدود به طراحی سیستم‌های آب و فاضلاب بود اما در آینده با گسترش شرکت و افزایش سهامداران، حوزه‌ی کاری شرکت نیز توسعه یافت. بیشترین پروژه‌های این شرکت در حوزه‌ی بهداشت و سلامت، آموزش و محیط زیست است. سازه‌های طراحی شده‌ی این کمپانی عمدتا برنده‌ی جوایز متعدد شده‌اند.

Woods Bagot

این کمپانی در زمینه‌ی معماری و مشاوره پروژه در سطح جهانی فعالیت می‌کند. والتر بگوت و ادوارد وودز هر کدام به تنهایی شرکت‌های طراحی مستقل داشتند تا اینکه در سال 1905 این دو به هم پیوستند و پس از گسترش شرکت بعد از چند سال نام این شرکت به وودز بگوت تبدیل شد.

IBI Group

این مجموعه در سال 1974 توسط نه شریک برای ارائه خدمات حرفه ای در برنامه ریزی و طراحی توسعه و حمل و نقل شهری تاسیس شد. این شرکت در طراحی مدرسه، بیمارستان، ساختمان های بلند، ساختمان های صنعتی، ایستگاه های حمل و نقل، بزرگراه ها و فرودگاه ها فعالیت می‌کند.

P&T Group

این کمپانی پیشتر با نام پالمر و ترنر مشغول فعالیت در هنگ کنگ در زمینه‌ی مهندسی فعال بود. اکنون این شرکت در زمینه‌های مختلف طراحی، برنامه‌ریزی و مشاوره مشغول فعالیت است. عمده سرمایه‌گذاری این شرکت در چین بوده و به طور متوالی با کشورهای سراسر دنیا مانند نیجریه، آذربایجان و ارمنستان مشارکت می‌کند.

DP Architects

این شرکت با تاسیس در سال 1967 تا کنون سابقه‌ی طراحی پروژه‌های متعدی داشته است. با وجود قرار داشتن در آسیا و کشور سنگاپور، شمار پروژه‌های بین‌المللی این کمپانی بسیار زیاد است.

اشتراک گذاری
By | ۱۳۹۸-۴-۱۶ ۲۰:۵۰:۴۷ +۰۰:۰۰ تیر ۱۶ام, ۱۳۹۸|bim, شرکت های مهندسی, معرفی|

Leave A Comment