۱۲ نرم افزار مدلسازی اطلاعات ساختمان

۱۲ نرم افزار مدلسازی اطلاعات ساختمان

نرم افزار مدل سازی اطلاعات (BIM) به طور گسترده ای توسط بسیاری از شرکت های ساختمانی بزرگ و کوچک به ویژه در بخش AEC (معماری، مهندسی، ساخت و ساز) مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد سیستم های BIM فراتر از یک طراحی مبتنی بر کامپیوتر (CAD) است. هنگامی که از ویژگی های آن به درستی استفاده می کنید، می توانید به میزان قابل توجهی هزینه ها، خطاها و خطاهای قبل از ساخت و ساز واقعی  را کاهش دهید و برنامه های ساخت و ساز را سرعت بخشید.امروزه بسیاری از شرکت ها درحال توسعه نرم افزارهای بیم هستند.در ادامه با برخی از این نرم افزار ها آشنا خواهید شد.

نرم افزار های مدلسازی بیم

AUTODESK REVIT

محبوب ترین و پرکاربردترین نرم افزار مدلسازی از شرکت اتودسک که برای مدلسازی معماری، سازه ای، تاسیسات و ساخت و ساز استفاده می گردد

ARCHICAD

تولید شرکت Graphisoft می باشد که قابلیت های زیادی از جمله فرآیند Openbim را در خود دارد

VECTORWORKS

ابزاری های بسیار قوی و پیشرفته ای در زمینه مدلسازی همزمان دوبعدی و سه بعدی دارد.

AECOSIM

نرم افزاری جهت طراحی و تجزیه و تحلیل اسناد در معماری، سازه و تاسیسات می باشد

TEKLA

نرم افزاری جهت مدلسازی ساخت وساز. شهرت این نرم افزار در حوزه مدلسازی سازه های فولادی است.

SKETCHUP

نرم افزاری است که کتابخانه ای از مدل های مختلف بیم را در خود جای دارد.

ALLPLAN

نرم افزاری است برای مدلسازی اطلاعات ساختمان معماری، سازه ای که در حوزه زیرساخت مثل پل نیز کاربرد دارد.

AUTODESK FABRICATION

پیمانکاران مکانیکی، برق و لوله کشی (MEP) از مدل های طراحی شده برای ایجاد مدل های دقیق آماده برای ساخت و نصب خدمات ساختمان استفاده می کنند.

CATIA

نوشته اصلی برای هوا فضا توسعه (که توسط شرکت فرانسوی داسو Systèmes)پیدا کرده است، گاهی اوقات برای معماری و ساختمان استفاده می شود.

SOLIDWORKS

بعضی از AEC ها برای ایجاد بلوک های BIM استفاده می کنند. در غیر این صورت برای طراحی محصول، طراحی و ساخت محصول مورد استفاده قرار می گیرد.

DESIGN FOR FABRICATION

طراحی شده در 3DEXPERIENCE مجازی فراهم می کند مدل سازی یکپارچه، پارامتری، انجمنی و محاسباتی.

BRICSCAD BIM

به عنوان یک گردش کار یکپارچه برای طراحی و مدل سازی اطلاعات ساختمان جزئیات را ترسیم کرد.

اگر شما یک پیمانکار پروژه یا یک سهامدار هستید، BIM حتی می تواند شما را در این راه شگفت زده کند: شما می توانید از آن برای مقایسه ساختار تکمیل شده با مشخصات در هنگام اختلاف استفاده کنید. اگر اختلافات آشکار باشد، مدل BIM می تواند به عنوان مدرک برای هر یک از طرفین خدمت کند، که یک ابزار ارزشمند برای جلوگیری از ظهور دادرسی طولانی و پرداخت های پر هزینه است. این نوع بینش نه تنها در اختلافات احتمالی بسیار مهم است، بلکه موجب انسجام پروزه و کیفیت بالاتر اجرا و ساخت می شود. ابزار BIM فرصت های زیادی را برای تشخیص مسائل احتمالی ارائه می دهد و از صرف زمان و هزینه صرف نظر نمی کند. این رویکرد مبتنی بر مدل 3D هوشمند به شما ابزار و بینش مناسب در برنامه ریزی، طراحی، ساخت و مدیریت ساخت و ساز ساختمان ها و زیرساخت ها را به طور موثر می دهد. بدون کمک این تکنولوژی، پروژه شما مستعد نادیده گرفتن و خطاهای قابل اجتناب است.

اشتراک گذاری
By | ۱۳۹۸-۷-۴ ۱۲:۱۸:۰۸ +۰۰:۰۰ فروردین ۱۹ام, ۱۳۹۸|bim|