دنیای بدون مرز پرینترهای سه بعدی

دنیای بدون مرز پرینترهای سه بعدی

همه ی ما وقتی با واژه ی پرینت سه یعدی برخورد می کنیم نگاه احساسی از آینده رو در خودمون حس میکنیم بطور واضح وجود این تکنولوژی یه جورایی حس کنجکاوی انسان رو نسبت به ساخت نیازهاش قلقلک میده.

کافی فقط یکبار در گوگل این وازه رو جستجو کنید، کلی مقاله و فیلم و مستند برای نمایش به شما پیشنهاد میده و امکان نداره شمارو مجذوب خودش نکنه وقتی صحبت از پرینت سه بعدی میشه در واقع باور بسیاری از مردم یعنی آینده ولی یه سوال وجود داره

آیا واقعا پرینت سه بعدی مفهوم آینده است؟

تصویر مرتبط

به یه نگاه سریع به عملکرد این پرینتر ها می تونیم متوجه بشیم درواقع شاید پرینتر ها از دنیای آینده اومده باشن ولی در حال حاضر تبدیل به یک رکن دائمی در تبدیل شده اند.

پرینتر های سه بعدی پس از شکل گیری و توسعه روزافزون وارد حوزه های مختلف مهندسی شدند حتی بسیاری از کسب و کارها و یا تحقیقات رو تحت تاثیر قرار دادند و به یک محصول فراگیر تبدیل شده اند. واقعیت چیزی جز این نیست که پرینتر های سه بعدی شروع به تحقق رویای های مهندسین و.. کردند. چطور؟

خوب خیلی ساده است، وقتی شما در یک فضای دوبعدی کار میکنید مجبور هستید طرح های خودتون رو در دوبعدی ترسیم کنید و این یعنی باید حجم های رو فراموش کنید اما پرینترهای سه بعدی با حضورشون اجازه دادن تا در هر سه محور شروع به ترسیم کنید. جشن بزرگی برای مهندسین شروع شد، دیگه خیلی راحت با مدلسازی هر جسمی می تونسیتید یک فایل پرینت سه بعدی آماده کنید و اونو سریعا پرینت بگیرید.

نتیجه تصویری برای پرینت سه بعدیتصویر مرتبط

یکی از جذاب ترین قسمت های حضور پرینتر ها سه بعدی در حوزه عمران و معماری بود، معماران دیگه با خیال راحت میتونستند شروع به ترسیمات کانسپت ها و فرم های پیچیده ای کنند که تا آن زمان یک محدودیت بزرگ بود. در سال 2019 بی تردید هیچ مهندس معماری عامل محدود کننده ای به اسم مدلسازی را ندارد و این یعنی شروع یک دوره جدید در مهندسی

پرینتر های سه بعدی مثل تجهیزات سخت افزاری دیگه نیاز دارای مشخصات مخصوصی هستند ولی مهم ترین این مشخصه ها ظرفیت پرینت و سرعت و ابعاد پرینت می باشد البته قیمت مثل همیشه یک عامل تاثیرگذار است. در حال حاضر میشه با 5یا6 میلیون تومن یک پرینتر سه بعددی تهیه کرد.

تصویر مرتبط

در واقع با ایجاد یک مدل در نرم افزار و تبدیل آن به فایل پرینت سه بعدی شما می توانید وارد دنیای بدون مرز پرینترهای سه بعدی شوید

اشتراک گذاری
By | ۱۳۹۸-۷-۷ ۱۲:۱۸:۰۶ +۰۰:۰۰ بهمن ۱۱ام, ۱۳۹۷|پرینت سه بعدی|

Leave A Comment