۶ نرم افزار مدلسازی الگوریتمی بیم

۶ نرم افزار مدلسازی الگوریتمی بیم

یکی از قدرت های نرم افزار های مدلسازی اطلاعات ساختمان پلاگین های الگوریتم نویسی است که در آن ها موجود است. درواقع شما با حداقل دانش برنامه نویسی و بدون درگیری با کدهای پیچیده می توانید در محیطی کاملا گرافیکی کد نویسی کنید. شما می توانید به سادگی مدل های پیچیده خود را ساخته و آن ها را وارد نرم افزار کنید.
شرکت های بسیاری مشغول تولید و توسعه این سری از نرم افزار ها می باشند که ما قصد داریم 6 تا از بهترین ها رو معرفی کنیم:

بیشتر بخوانید:  12 نرم افزار مدلسازی اطلاعات ساختمان

DYNAMO

رابط برنامه نویسی متن باز که توسط شرکت اتودسک ساخته شده است.بیشتر برای نرم افزارهای رویت و ادونس استیل و سویل تردی می باشد ولی اتودسک درهر سال این قابلیت را توسعه و به نرم افزار های دیگر خود اضافه می کند.

GRASSHOPPER

ویرایشگر الگوریتم گرافیکی به شدت با ابزار مدل سازی Rhino سه بعدی سازگار است. برای طراحانی که اشکال جدید را با استفاده از الگوریتم های مولد به صورت فرم های آزاد ظراحی می کنند. با ArchiCAD Graphisoft نیز سازگار است.

XGENERATIVE DESIGN

طراحی مبتنی بر فصای ابری برای Catia می باشد. ترکیبی است از گرس هاپر و دینامو. شاید بزرگترین ویژگی آن دسترسی در فضای ابری باشد.

HYPAR

ایجاد مدل های مختلف از کانسپت یه ساختمان به سادگی ایجاد می گردد.

EDGEWISE

الگوریتم هایی که می توانند به طور خودکار از دیوار ها و پنجره ها را استخراج و آنها را به عنوان اشیای خانواده Revit صادر کنند.

MARIONETTE

Marionette در نرم افزار Vectorworks موجود است، نرم افزاری الگوریتمی که برای ایجاد اشکال طراحی و سفارشی سازی بدون نیاز به برنامه نویسی استفاده می شود.

اشتراک گذاری
By | ۱۳۹۸-۷-۷ ۱۱:۱۹:۳۶ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۵ام, ۱۳۹۸|bim, آموزش رویت, نرم افزار|