دانشگاه Archdaily

دانشگاه Archdaily

با توسعه تکنولوژی دسترسی به آموزش ها بدون محدودیت امکان پذیر است با وجود این شاید جای خالی مجلات علمی قدرتمند در کشورمان ایران خالی باشد ولی با کمی جستجو در اینترنت می توان منابعی را پیدا کرد که بصورت رایگان مستقل و کاربردی به دانشگاه های تبدیل شده اند. یکی از این موسسات آرک دیلی (archdaily)  می باشد.
وب سایت archdaily یکی از پربیننده ترین و قوی ترین وب سایت آموزشی در حوزه معماری و ساخت هست که سال های زیادی در حال فعالیت هست. اگه بخوایم الویت مطالعه روزانه یک مهندس را محدود کنیم مطمئنا صدرنشین این لیست Archdaily است.

اما چطور Archdaily می تونه به افزایش دانش و مهارت ما کمک کنه؟

اولین مرحله در امر یادگیری چیزی نیست جز مشاهده.
در مشاهده شما می توانید بسیاری از مطالب را بررسی و یا تحلیل کنید، بدون آنکه حتی دانشی ازش داشته باشید. در واقع با اینکار شما ذهن خودتون رو وادار به فکر کردن و پیدا کردن جواب سوال های غیرمنتظره می کنید.

حالا چرا Archdaily?

چون در این وب سایت اولین موردی که شما می تونید ازش استفاده کنید پروژه هاست. پروژه ها بصورت رایگان تحلیل شده و مقاله ای بصورت خلاصه در احتیار شما قرار می گیره، یعنی به عبارتی اگه برای بررسی سطحی یک پروژه حدود 10 دقیقه زمان بزارید میشه گفت با روزی نیم ساعت می تونید در ماه چیزی حدود 90 پروژه رو بررسی کنید واین یعنی 90 طرح و ایده متفاوت.
پس از مدتی پیشرفت خودتون رو در سرعت مطالعه و درک پروژه ها متوجه خواهید شد

archdaily-project

چه قسمت های از وب سایت Archdaily می تونه به ما کمک بیشتری کنه؟

اولین مسئله اینه که شما در این وب سایت به دنبال چه نوع اطلاعاتی هستید چون با توجه به نوع نیاز شما، قسمت های مختلفی آماده شده است.

اگه بخوام به چند قسمت مهمش اشاره کنم:

  • project: در این قسمت پروژه ها با فیلترهای مختلف قابل نمایش هست. شما می تونید پروژه ای که با کاربری خاص و حتی در منطقه ای که خودتان مورد نظر دارد جستجو و مشاهده کنید.
  • News: اولین مسئله برای به روز بودن در دنیای مهندسی چیزی نیست جز دنبال کردن خبرها. اکه شما حتی علاقه ای به خبرخوانی نداشته باشید Archdaily برای شما پیشنهاد های ویژه ای دارد.
  • Articels: بخش مقالات در واقع رسالت آموزش را به عهده دارد. شاید یک موضوع خاص در جستجوی مقالات اطلاعاتی رو به شما منتقل کند که ساعت ها اموزش نمی تواند شما را مسلط کند.
  • products: هر مهندس قبل از انجام یک پروژه باید محصولات و متریال های مورد استفاده را بشناسد. از این رو برای شناخت بیشتر باید هرچندگاهی سری به قسمت محصولات Archdaily بزنید.
  • BIM: در این قسمت می تونید برای مدلسازی اطلاعات ساختمان از عناصری که شرکت ها برای اینگونه نرم افزار ها مثل رویت تهیه کرده اند استفاده کنید.
  • Events: مهم ترین قسمت برای اطلاع از رویدادهای کوچک و بزرگ در حوزه معماری رو می تونید از این قسمت دنبال کنید.
archdaliy

فواید وب سایت خوانی مثل Archdaily چیست؟

1- افزایش سطح دانش زبان تخصصی:

اولین موضوع میتونه این باشه که با مطالعه وب سایت های زبان لاتین، دانش زبان تخصصی خودمون رو افزایش می دهیم و این یعنی دروازه ورود به مراکز بین المللی

2- تجربه مجازی با بررسی پروژه ها:

قطعا کسی که تجربه کاری بهتری داره میتونه طراح مناسب تری باشه پس اگه فرصت کافی برای بالابردن سطح فنی خودتون رو ندارین به مطالعه پروژه های شاخص در دنیا میتونید تجربه کاری که نداشته اید رو کسب کنید.

3- به روز رسانی اطلاعات:

با توسعه دانش بی تردید پس از پایان تحصیلات نیز باید زمان مناسبی رو برای افزایش سطح علمی خودتون بزارید. اگر این کار رو انجام ندید بعد از مدتی متوجه خواهید شد که شکاف بزرگی بین مطالبی که مطالعه کردید با دنیای مهندسی وجود دارد

4- شرکت در رویدادها:

بسیاری از دوره های مجازی کاملا رایگان برگزار می شوند ولی بدلیل اینکه اطلاع کافی ازش ندارید اون رویداد رو از دست می دهید. پس با حضور مستمر می تونید خیلی از رویدادهارو شرکت کنید و حتی گواهینامه بگیرید.

5- آموزش نرم افزار:

خیلی ها مشکلات بزرگی در زمینه نرم افزاری دارند که می تونید با مراجعه به واحد های مختلف نرم افزاری در وب سایت این مشکلات رو حل کنید. یعنی آموزش رایگان برای شما

با روزی 15 دقیقه مطالعه وب سایت های مفید تغییرات بزرگی را در دانش خود ایجاد کنید

اشتراک گذاری
By | ۱۳۹۸-۷-۷ ۱۲:۱۰:۱۲ +۰۰:۰۰ اسفند ۱۴ام, ۱۳۹۷|bim, تحصیل|