گردش کار بیم

گردش کار بیم

گردش کار BIM

نمودار بالا توضیحی برای منحنی معروف Mac Leamy را توضیح می دهد که رابطه بین تصمیماتی را که در زمان زمان بندی یک پروژه معمولی گرفته شده است را توصیف می کند. این نمودار نشان می دهد که تصمیمات در مرحله طراحی اولیه هزینه های کمتر و تاثیر بیشتری بر پروژه دارند. توانایی تأثیر هزینه در طول یک پروژه کاهش می یابد، زیرا پروژه با وجود مراحل مختلف، در حالی که هزینه افزایش می یابد، کاهش می یابد. فرآیند طراحی سنتی CAD نیازمند تلاش / هزینه بیشتری در هنگام پروژه در فرآیند مستند سازی است، در حالی که فرایند BIM نیازمند تلاش بیشتری در ابتدای مراحل پروژه است و شروع به کاهش در مرحله توسعه طراحی می کند. دلیل آن اینست که در CAD، در مراحل اولیه فرآیند طراحی، اطلاعات کافی در مورد پروژه نداریم، بنابراین ما نمی توانیم تصمیم بگیریم. نمودار نشان می دهد که تغییرات در طول فرایند طراحی ارزش کمتری در CAD دارند، در حالی که تغییرات BIM مقدار بسیار بیشتری دارند. در این مرحله در جریان گردش BIM از infromation بیشتر از CAD استفاده می شود، به طوری که تصمیمات اولیه می تواند مورد آزمایش قرار گیرد و دقیق تر باشد. بنابراین، در مراحل بعدی پروژه، تغییرات بالقوه و اشتباهات به حداقل می رسد و تاثیر آن بر کاهش هزینه ها به حداکثر می رسد.

بیشتر بخوانید:  ابعاد مختلف مدلسازی بیم را بهتر بشناسیم

طراحی

طراحی BIM یک طراحی نوآورانه 3D است که شامل اطلاعات زیادی است. هنگام استفاده از BIM، اشیاء شما “هوش” مربوط به اندازه، مواد، موقعیت، تحویل، ساخت و ساز، خواص فیزیکی و حرارتی خود را، که شما در مدل 3D خود را ترکیب می کنند. به عنوان مثال، یک پنجره دارای پارامترهای عملکرد انرژی، یکپارچه یا دو لعاب، عایق و غیره است. این در مورد تمام عناصر شما صادق است. این فرایند به یک مدل کاملا یکپارچه منجر می شود که شما به عنوان یک حرفه ای می توانید برای پیش بینی عملکرد کلی ساختمان، هزینه و زمان در کل چرخه زندگی

مدیریت اطلاعات 

یک هدف بدون یک برنامه فقط یک آرزو است، انواع ابزارهای نرم افزاری همراه با اسناد BIM، به شما اجازه می دهد تا حجم اطلاعات موجود در مراحل مختلف مدل را مدیریت کنید. اطلاعات در داخل تیم خود، و سپس به تیم های دیگر بخش است که می تواند در داخل یا خارج از دفتر خود قرار گیرد. تمام این تبادل اطلاعات باید توسط نقش های مختلف مرتبط با مدیریت اطلاعات ردیابی، مستند شده و مجاز باشد. برخی از ملاحظات کلیدی مربوط به مسائل مالکیت و اقتدار برای تصویب است. به همین دلیل استراتژی مدیریت برای جلوگیری از اشتباه و سردرگمی در هنگام انتقال به BIM ضروری است. در این مرحله، مدیر / مربی / حرفه ای BIM مسئول نظارت بر آموزش تیم طراحی و فرآیندهای جدید دارای اهداف کلیدی است: هر شرکت دارای DNA خود، محدودیت های سازمانی و عملکردی خاص خود است، بنابراین استراتژی های مختلف باید اعمال شود برای اجرای BIM چگونه برای شروع – بهترین را انتخاب کنید در تیم طراحی شما هر تغییر دشوار است؛ شما باید با افرادی که با فناوری مشتاق هستند و دانش کافی در مورد ساخت و ساز داشته باشند، آغاز شود. اولین تیم BIM در دفتر شما باید اعضای تیم باشد که دارای کیفیت رهبری و تجربه در مراحل مختلف فرآیند ساخت و ساز هستند.

بیشتر بخوانید:  راهنمای بیم برای مدلسازی اولیه
اشتراک گذاری
By | ۱۳۹۸-۷-۷ ۱۱:۳۷:۳۳ +۰۰:۰۰ خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۸|bim|