هواپیماهای بدون سرنشین چگونه فرآیند بیم را بهبود می بخشند؟

هواپیماهای بدون سرنشین چگونه فرآیند بیم را بهبود می بخشند؟

با رشد سریع تکنولوژی، هواپیماهای بدون سرنشین شروع به تأثیر فزاینده ای بر روی راه کسب و کار می کنند. به طور خاص، آنها اجازه می دهد شرکت های ساختمانی فرصت کاهش هزینه ها، سرعت بخشیدن به فرایندهای خود و بهبود ایمنی سایت را داشته باشند. این جایی است که استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای BIM وارد می شود.

بیم چیست؟

“BIM” مدل سازی اطلاعات ساختمان نامیده می شود. به فرآیند جمع آوری و مدلسازی اطلاعات از یک پروژه ساخت و ساز در طول عمر آن اشاره دارد. شامل زمانی است که برنامه ها برای اولین بار از بین می روند. اساسا، BIM یک پایگاه مرکزی از تمام اطلاعات جمع آوری شده در مورد یک پروژه خاص است. اگر به درستی انجام شود، کسانی که بر روی یک پروژه ساختمانی کار می کنند قادر به ساخت مدل های سه بعدی ساختمان می باشند. سپس می توان از آنها در طی زمان مورد بررسی و نظارت قرار دهند. این داده ها در کاهش هزینه های ساخت اولیه و اطمینان از نگهداری و ایمنی مناسب در طول زمان بسیار ارزشمند است. 

بیشتر بخوانید:  bim چیست؟
بیشتر بخوانید:  بیم نرم افزار نیست بلکه یک مفهوم است!!

چگونه می توان هواپیماهای بدون سرنشین را برای بهبود فرآیند BIM استفاده کرد؟

تعدادی از زمینه های کلیدی وجود دارد که در آن هواپیماهای بدون سرنشین میتوانند فرایند BIM را آسانتر کنند:

انجام بازرسی های ساختمانی بدون نیاز به کار انسانی:

یکی از خطرناک ترین بخش های ساخت و ساز و تخریب، انجام بازرسی های ساختاری است. خوب، هواپیماهای بدون سرنشین را می توان در محل کار انسان استفاده کرد، در نتیجه از بین بردن هر گونه خطرات در مجموع.

توانایی انجام بازرسی سایت قبل از شروع ساخت و ساز:

این امر به معماران و برنامه ریزان اجازه می دهد تا نقشه های دقیق تر را شناسایی و چالش های احتمالی ساخت و ساز را که ممکن است بعدا بوجود می آیند شناسایی کنند.

با استفاده از اسکن ابر نقطه پیشرفته:

در مقایسه با روش های اسکن نقطه ای سنتی، هواپیماهای بدون سرنشین رویکرد بسیار موثرتری دارند. آنها دسترسی به دیدگاه هوایی دارند که به آنها اجازه می دهد تا توپوگرافی سایت را بهتر تجزیه و تحلیل کنند و ترمیمی دقیق تر 3D را ایجاد کنند.

گرفتن عکس های هوایی در طول ساخت:

با استفاده از عکس های هوایی در طول ساخت و ساز، شرکت ها می توانند سرمایه گذاران را در پیشرفت خود به روز رسانی و استفاده از عکس های مشابه برای افزایش تلاش های بازاریابی.

نگاهی نزدیک به فعالیت سایت به منظور اطمینان از ایمنی و پیشرفت:

این تصاویر همچنین به همه مدیریت یک دید سریع و آسان از چگونگی سایت به نظر می رسد. این اجازه می دهد تا سطح بالاتری از ایمنی و توانایی کشف خطرات عمده قبل از اینکه آنها بوجود می آیند.

بررسی تکمیل پروژه:

هنگامی که کار سخت انجام می شود، هواپیماهای بدون سرنشین هنوز با استفاده از تعدادی چک و ارزیابی هنوز نیاز به تکمیل دارند. این که آیا این عکاسی هوایی یا استفاده از تصویربرداری حرارتی است تا اطمینان حاصل شود که همه چیز از نظر ساختاری صدا است. تصاویر حرارتی می تواند برای تعیین کارایی انرژی ساختمان با شناسایی مناطق گرم و سرد مورد استفاده قرار گیرد.

اشتراک گذاری
By | ۱۳۹۸-۵-۴ ۱۱:۲۲:۱۷ +۰۰:۰۰ مرداد ۴ام, ۱۳۹۸|bim|