هواپیماهای بدون سرنشین چگونه فرآیند بیم را بهبود می بخشند؟

با رشد سریع تکنولوژی، هواپیماهای بدون سرنشین شروع به تأثیر فزاینده ای بر روی راه کسب و کار می کنند. به طور خاص، آنها اجازه می دهد شرکت های ساختمانی فرصت کاهش هزینه ها، سرعت بخشیدن به فرایندهای خود و بهبود ایمنی سایت را داشته باشند. این جایی است که استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای BIM وارد می شود.

بیم چیست؟

“BIM” مدل سازی اطلاعات ساختمان نامیده می شود. به فرآیند جمع آوری و مدلسازی اطلاعات از یک پروژه ساخت و ساز در طول عمر آن اشاره دارد. شامل زمانی است که برنامه ها برای اولین بار از بین می روند. اساسا، BIM یک پایگاه مرکزی از تمام اطلاعات جمع آوری شده در مورد یک پروژه خاص است. اگر به درستی انجام شود، کسانی که بر روی یک پروژه ساختمانی کار می کنند قادر به ساخت مدل های سه بعدی ساختمان می باشند. سپس می توان از آنها در طی زمان مورد بررسی و نظارت قرار دهند. این داده ها در کاهش هزینه های ساخت اولیه و اطمینان از نگهداری و ایمنی مناسب در طول زمان بسیار ارزشمند است. 

چگونه می توان هواپیماهای بدون سرنشین را برای بهبود فرآیند BIM استفاده کرد؟

تعدادی از زمینه های کلیدی وجود دارد که در آن هواپیماهای بدون سرنشین میتوانند فرایند BIM را آسانتر کنند:

انجام بازرسی های ساختمانی بدون نیاز به کار انسانی:

یکی از خطرناک ترین بخش های ساخت و ساز و تخریب، انجام بازرسی های ساختاری است. خوب، هواپیماهای بدون سرنشین را می توان در محل کار انسان استفاده کرد، در نتیجه از بین بردن هر گونه خطرات در مجموع.

توانایی انجام بازرسی سایت قبل از شروع ساخت و ساز:

این امر به معماران و برنامه ریزان اجازه می دهد تا نقشه های دقیق تر را شناسایی و چالش های احتمالی ساخت و ساز را که ممکن است بعدا بوجود می آیند شناسایی کنند.

با استفاده از اسکن ابر نقطه پیشرفته:

در مقایسه با روش های اسکن نقطه ای سنتی، هواپیماهای بدون سرنشین رویکرد بسیار موثرتری دارند. آنها دسترسی به دیدگاه هوایی دارند که به آنها اجازه می دهد تا توپوگرافی سایت را بهتر تجزیه و تحلیل کنند و ترمیمی دقیق تر3D  را ایجاد کنند.

گرفتن عکس های هوایی در طول ساخت:

با استفاده از عکس های هوایی در طول ساخت و ساز، شرکت ها می توانند سرمایه گذاران را در پیشرفت خود به روز رسانی و استفاده از عکس های مشابه برای افزایش تلاش های بازاریابی.

نگاهی نزدیک به فعالیت سایت به منظور اطمینان از ایمنی و پیشرفت:

این تصاویر همچنین به همه مدیریت یک دید سریع و آسان از چگونگی سایت به نظر می رسد. این اجازه می دهد تا سطح بالاتری از ایمنی و توانایی کشف خطرات عمده قبل از اینکه آنها بوجود می آیند.

بررسی تکمیل پروژه:

هنگامی که کار سخت انجام می شود، هواپیماهای بدون سرنشین هنوز با استفاده از تعدادی چک و ارزیابی هنوز نیاز به تکمیل دارند. این که آیا این عکاسی هوایی یا استفاده از تصویربرداری حرارتی است تا اطمینان حاصل شود که همه چیز از نظر ساختاری صدا است. تصاویر حرارتی می تواند برای تعیین کارایی انرژی ساختمان با شناسایی مناطق گرم و سرد مورد استفاده قرار گیرد.

محمود کریمائی
محمود کریمائی

کریمایی هستم.مهندس عمران فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
درحال حاضر مدرس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
علاقمند به پژوهش و برنامه نویسی

هدیه

Gift
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بلاگ آخرین مطالب

  Latest Posts Blog
  23 تیر

  6 سوال که شما را با BIM بیشتر آشنا می‌کنند!

  سوالات زیر شما را با فناوری مدلسازی اطلاعات ساختمان (بیم) بیشتر از قبل آشنا خواهد کرد! پیشنهاد می کنیم قبل از مطالعه این قسمت حتما مطلب زیر را بخوانید:  بیشتر بخوانید:  BIM چیست؟ سوال 1. عمق مدل بیم چقدر است؟ وقتی یک...

  33 بازدید

  BIM

  آرین بهمنش

  28 خرداد

  افسانه هایی که بلای جان BIM شده اند!​

  یکی از چالش های پذیرش BIM این است که توسط افسانه هایی احاطه شده که باعث می شود بسیاری از مهندسین از BIM اطلاعات دقیقی نداشته باشند. هنوز هم BIM تنها به عنوان یک ابزار مدل سازی سه بعدی شناخته...

  79 بازدید

  BIM

  آرین بهمنش

  26 خرداد

  واژه نامه BIM

  تمامی واژه ها توضیحات تکمیلی دارد و این یک خلاصه بصورت واژه نامه است. 3D Modeling مدل سازی سه بعدی رایج ترین فرم BIM است که از محیط داده مشترک برای ایجاد و اشتراک اطلاعات گرافیکی / غیر گرافیکی در...

  120 بازدید

  BIM

  محمود کریمائی

  25 خرداد

  شناسایی تداخلات در BIM

  طراحی مهندسی یک زمینه پویا است که برای دستیابی به نتایج مطلوب به هماهنگی مؤثر بین چندین ذی‌نفع نیاز دارد. در عصر کنونی، هر پروژه طراحی ساختمانی شامل ذی‌نفعان مختلفی از قبیل مهندسین سازه، معماران، پیمانکاران، تأمین‌کنندگان و فروشندگان است...

  85 بازدید

  BIM

  محمود کریمائی

  لینک کوتاه مطلب

  عضویت در خبرنامه ویژه بیم وان

  با عضویت در خبرنامه ویژه بیم وان از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!


  question
  0