راهنمای بیم برای مدلسازی اولیه

راهنمای بیم برای مدلسازی اولیه

هنگامی که شما شروع به در نظر گرفتن پیاده سازی روش BIM (مدل سازی ساختمان اطلاعات) کنید، به عنوان یک حرفه ای مستقل یا به عنوان یک شرکت ساختمانی، لازم است که سه جنبه کلیدی را در نظر بگیرید: تکنولوژی، فرایند و افرادی که همه آنها را با هم ترکیب می کنند . در این مقاله، ما به نکات کلیدی در هر یک از این سه جنبه اشاره خواهیم کرد تا در مورد نحوه بهتر استفاده از BIM را بیاموزیم.

تکنولوژی

چه ابزار مدل سازی باید استفاده کنم؟

هنگام اجرای BIM، لازم است که از CAD به BIM منتقل شده باشید. همانطور که استفاده از BIM رشد می کند، طیف وسیعی از خدماتی که ما می توانیم به عنوان معماران ارائه دهیم. در حال حاضر دو مورد از ابزارهای مدل سازی محبوب و مورد استفاده در بازار Autodesk Revit و ArchiCAD Graphisoft است. اگر چه هر یک از مزایا و معایب خاص خود را دارند، به طور کلی، هر دو قادر به مقابله با هر پروژه ای هستند که تصمیم می گیرید. هنگام تصمیم برای استفاده از ابزارها، باید بقیه شرکت کنندگان و عناصر پروژه را در نظر بگیرید؛ بررسی اینکه چه ابزارهای دیگری در فرایند طراحی و همچنین محاسبات و تخصص های پروژه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:  12 نرم افزار مدلسازی اطلاعات ساختمان
بیشتر بخوانید:  6 نرم افزار مدلسازی الگوریتمی بیم

رویت یا آرشیکد؟

همراه با نرم افزار، مهم است که سیستم عامل مورد نظر شما را در نظر بگیرید، زیرا Revit فقط در سیستم عامل های ویندوز اجرا می شود در حالی که ArchiCAD می تواند با ویندوز یا MAC اجرا شود. به همین ترتیب، توجه به نسخه نرم افزار، از آنجا که Revit دو طرفه سازگار نیست، توجه کنید. این به این معنی است که Revit 2018 نمیتواند فایل Revit 2019 را باز کند، در صورتی که شما و همکارانتان هر کدام با نسخه های مختلف کار می کنند، می توانند باعث انفجار در پروژه شوند. با توجه به سخت افزار، نرم افزار مدل سازی تمایل زیادی به مصرف حافظه RAM می دهد، بنابراین بیشتر شما باید از آن استفاده کنید، بهتر است. برای دریافت ایده در مورد حداقل حداقل سخت افزار مورد نیاز برای هر نرم افزار، با سایت های فنی Revit یا ArchiCAD بررسی کنید.

فراموش نکنید هر نرم افزار نکات مثبت و منفی دارد که باتوجه به نیاز می توان آنها را برطرف کرد

فرآیند

پیاده سازی بیم BIM

اعمال BIM به پروژه ها و گردش کار در معماری شروع می شود با ایجاد اهداف که شما امیدوار هستید با اجرای آن به انجام برسید، به خصوص به این دلیل که این ها در شرکت یا فرد تغییر می کنند. سطوح مختلفی از پیاده سازی وجود دارد و این یک روند تدریجی است که باید با صبر و سازماندهی به همان اندازه که ممکن است، ترجیحا با کمک یک مشاور یا حرفه ای BIM، انجام شود. هنگامی که اهداف پیاده سازی را ایجاد کرده اید، باید بعد از آن به تاثیر آن بر بهره وری نگاه کنید. این به طور کلی شامل زمان مورد نیاز برای آموزش و همچنین منحنی یادگیری نرم افزار می باشد.

بیشتر بخوانید:  ابعاد مختلف مدلسازی بیم را بهتر بشناسیم

بهینه سازی “منحنی یادگیری”

یکی از کلید های بهینه سازی منحنی یادگیری این است که با اتخاذ یا پیاده سازی آن به یک پروژه بتا، که باید به نمایه یک پروژه حرفه ای شرکت بپردازد. هدف این است که خدمت به عنوان نقطه شروع برای تولید محتوا، جریان، و شناسایی نقاط ضعف برنامه قبل از استفاده از روش BIM به بقیه پروژه های خود را. این پروژه بتا همچنین نقطه شروع خوبی برای ایجاد مستندات داخلی الزامات و استانداردهای مدل سازی است که شرکت می خواهد آن را تأسیس و حمایت کند. به طور کلی با در نظر گرفتن این جنبه ها، روند ادغام روش شناسی BIM و توسعه پروژه را تسریع خواهد کرد و همچنین سردردهایی را که با پیاده سازی همراه هستند، کاهش می دهد.

افراد

چه نوع پروژه هایی را طراحی می کنید و آنها را توسعه می دهید؟

این که آیا شما مایل به استفاده از BIM به عنوان یک شرکت معماری یا ساختمانی یا به عنوان یک کارشناس مستقل هستید، فرایند تصویب از فهمیدن این که این فن آوری ها درگیر است و چگونه آنها را برای بهبود یا بدتر شدن فرایند توسعه پروژه، تحت تاثیر قرار می دهند. با توجه به این موضوع، این نیز یک ایده خوب است که خودتان سوال زیر را مطرح کنید: کدام پروژه ها را باید انجام دهیم؟ پس از همه، انواع مختلف پروژه ها برای ابزارهای مختلف و متدولوژی BIM نیاز دارند. همچنین لازم است مشخصات افرادی را که از فناوری استفاده می کنند، در نظر بگیرند. به عنوان مثال، یک حرفه ای که پروژه های معماری را توسعه می دهد، یک تجربه یادگیری متفاوت از یک حرفه ای دارد که آنها را مدیریت و بررسی می کند (حسابرس یا نماینده مشتری). همه اعضای تیم مجبور نیستند یاد بگیرند که از ابزارهای مشابه استفاده کنند یا به همان اندازه به عنوان یکی دیگر از آنها استفاده کنند. فرایند یادگیری / آموزش بسیار مربوط به ابزار / تکنولوژی BIM است که شما برای توسعه پروژه ها تحت این روش استفاده می کنید.

بیشتر بخوانید:  انواع نقش ها در بیم
اشتراک گذاری
By | ۱۳۹۸-۷-۷ ۱۰:۴۲:۰۱ +۰۰:۰۰ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۸|bim|